10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Алуловска е новата директорка на Клиниката за детски болести

Најчитани вести

Скопската Клиника за детски болести доби нов директор. Наташа Алуловска која работи на одделот за неонатологија доаѓа на местото на Катерина Ставриќ, која поднесе оставка уште од пред 7 месеци, дознава Сител. Алуловска како педијатар работи на одделот за неонатологија на клиниката.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести