-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Алка Вуица топлес на 58. години

Најчитани вести

Хрватската пејачка Алка Вуица неодамна го прослави 58. роденден, па на „Инстаграм“ објави топлес-фотографија на која градите ги крие со раце.

„Најдобриот костум за капење е топлес“, напиша таа покрај сликите направени во базен.

Музичката ѕвезда врвот на кариерата го достигна во 90-тите години. Иако одамна е повлечена од музичката сцена, таа и понатаму го привлекува вниманието на јавноста. Неодамна, Вуица за хрватските медиуми изјави дека по подолго време конечно има желба да сними песна и дека можеби годинава ќе промовира нова музика.

Текстот Алка Вуица топлес на 58. години е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести