1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Алијанса за Албанците: Мијалков доби ослободителна пресуда, коалицијата СДСМ-ДУИ вроди со плод

Најчитани вести

Бевме сведоци на потврдата за коалицијата на криминалот и корупцијата, СДСМ-ДУИ, која се обидоа да ја оправдаат со смешно алиби. Вистинските причини и плодови од оваа коалиција ги видовме по вчерашната пресуда. Кривичниот суд во Скопје го ослободи поранешниот директор на ДСК, Сашо Мијалков, партнер во бизнисите и тендерите на двете партии од хибридниот режим, се вели во реакцијата на Алијанса за Албанците.

„Мијалков беше ослободен од обвинението за случајот кој беше еден од главните атрибути што Зоран Зоран ги користеше во својата кампања како опозиција, насилството и нарачаниот криминал. Во меѓувреме, слушнавме експоненти на обете партии кои зборуваат понекогаш за партизација на судството, понекогаш за ветингот, а понекогаш дури и за трговија со судии и обвинители.

Со оглед на ова, и кога се знае дека СДСМ и ДУИ ја водат извршната и судската власт, сега е јасно кој го ослободи Сашо Мијалков. Договорот за ова беше извршен со пресудата, додека вистинската пресуда за овие пазарења со правдата ќе ја дадат граѓаните“, соопшти АА.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести