3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Алијанса за Албанците и Алтернатива прогласија победа во Гостивар и Дебар

Најчитани вести

Алијанса за Албанците и Алтернатива прогласија победа во Гостивар и Дебар.

Партискиот претседател на Алијансата, Зијадин Села соопшти дека во  втор круг ќе одат во Струга, Врапчиште, Боговиње, Теарце и Чаир. За Тетово, рече дека се чекаат официјалните резултати.

Села во своето обраќање обвини за уцени, притисоци и поткуп.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com