17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Алиоски ја долови реакцијата на очајниот Берарди и испрати оригинална порака за големата победа

Најчитани вести

Сите македонски фудбалери кои истрчаа на теренот во Палермо и кои беа дел од тимот за вистински херои, а иако во фокусот се најде Александар Трајковски како јунак кој го постигна голот во 92-та минута, мора да се пофали и максималната борба за секоја топка од сите останати играчи.

Македонија се бранеше компактно и како една целина во текот на 95-те минути на „Ренцо Барбера“, па дури и во моменти кога се чинеше дека Италијанците ќе постигнат гол, се појавуваше некој македонски фудбалер и спречуваше славје на домашните играчи.

Столе Димитриевски го направи тоа во првото полувреме откако си ја поправи грешката во дуелот со Берарди, а истиот овој играч не погоди и во второто полувреме.

Езџан Алиоски имаше извонредна интервенција и пожртвувано покри во срцето на одбраната, па поради тоа реши големата победа над Италија да ја прослави со слика на која се гледа и реакцијата на Берарди по неговата дефанзивна реакција.

– Со овој тим можеме да веруваме во неверојатното, да сонуваме за невозможното!, – порача Џани.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com