Home » Алиоски избран во најдобриот тим на првенството на Саудиска Арабија

Алиоски избран во најдобриот тим на првенството на Саудиска Арабија

by Журнал.мк

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езгјан Алиоски доби место во најдобриот тим на првенството на Саудиска Арабија. Тој е дел од најдобрите единаесетмина и сместен на левата бековска позиција.

Иако неговиот тим Ал Ахли имаше очајна сезона и на крајот испадна од елитата, сепак, Езгјан Алиоски го потврди својот квалитет.

По испаѓањето на Ал Ахли, многу веројатно е дека Алиоски и ќе го напушти овој клуб, иако има уште една година од договорот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More