20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Александар Трајковски преговара со Милан

Најчитани вести

Александар Трајковски е слобеден играч на трансфер берзата по проблемите со кои се соочи неговиот поранешен клуб Палермо, нашиот репрезентативец во соработка со менаџерот Владо Лемиќ преговара со Милан, дознава дриблинг.мк.

Лемиќ е Србин кој работи како менаџер и досега учествуваше во трансферите на Матео Ковачиќ кој прејде од Реал Мадрид во Челзи и Лука Модриќ од Тотенхем во Реал Мадрид, сега тој преговара за потпис на Трајовски во големиот Милан.

Трајковски е во Скопје и работи на индивидуални тренинзи, има понуди од Турција, Малатија му нуди годишна плата од речиси милион евра, интерес има и од Фенербахче, претходно и од Спортинг Лисабон.

Желбата на Трајковски е да продолжи во Италија од каде има понуди и од Каљари и Лече.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com