8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Алегри чека „кралска“ понуда

Најчитани вести

Еден дел од шпанските медиуми ја пласираа и информацијата дека актуелниот шампион, тимот на Реал (М), е сериозно заинтересиран за услугите на трофејниот италијански стручњак, Масимилијано Алегри. Актуелниот предводник на „кралскиот клуб“, Зинедин Зидан, сигурно ќе си замине од „Сантијаго Бернабеу“ на крајот од актуелната сезона, а голем интерес за услугите на Алегри покажуваат и челниците на калчолигашот Рома.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести