Home Спорт Алегри: Финале во ЛШ? Ако играме добро и имаме малку среќа

Алегри: Финале во ЛШ? Ако играме добро и имаме малку среќа

by admin

Јувентус вечерва ќе го пречека Виљареал во Лигата на шампионите. Осмина-финалниот реванш ќе започне со резултат 1:1. Тренерот на Јувентус, Макс Алегри, потенцира дека неговиот тим се наоѓа во добра форма и дека играчите имаат амбиција да дојдат до финалето.

„Во решавачкиот дел од сезоната влегуваме во добра форма. Многу работи се решаваат во март. Март е месец кога треба да се забавуваме, но и месец кога топката станува се помала и потешка“, рекол Алегри.

Јувентус е фаворит против Виљареал, многумина посакуваат екипата да дојде до завршниот меч за титулата во Лигата на шампионите.

„Не знам дали оваа екипа има квалитет да игра во финалето, но тоа треба да им биде главна амбиција на фудбалерите. Секогаш морате да се трудите да го остварите максимумот. Ако бидеме добри и ако имаме малку среќа…“, порачал Алегри.

Натпреварот во Торино ќе стартува во 21 часот.

Досега пласман во четврт-финалето изборија: Манчестер сити, Ливерпул, Реал, Атлетико, Бенфика и Баерн Минхен.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More