17.8 C
Skopje
Sunday, July 25, 2021

Албин Курти: Ова беше референдум за правда и за работа и против окупацијата на државата и корупцијата

Најчитани вести

Победивме на овие избори. Ова беше референдум за правда и за работа и против окупацијата на државата и корупцијата. Ова е нешто невидено во повоеното Косово“, рече Курти во обраќањето пред приврзаниците.
Лидерот на Самоопределување им се заблагодари на активистите и симпатизерите за доброто управување со изборниот процес и особено им се заблагодари на дијаспората, која дојде во голем број да гласа на изборите.

Курти им се заблагодари и на своите политички противници за фер трка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести