Home » Албин Курти во неформална посета на земјава

Албин Курти во неформална посета на земјава

by Журнал.мк

Премиерот на Косово, Албин Курти е во неформална посета на земјава, на средби со градоначалниците на Чаир и Тетово, Ганиу и Касами.

Курти во Чаир присуствуваше на преименувањето на улицата „втора македонска бригада“ во Адем Демачи, косовски интелектуалец кој повеќепати бил апсен во времето на Југославија поради големоалбански сепаратизам, а во Тетово со Касами ја промовираа идејата за поврзување на Тетово и Призрен со регионален пат.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More