19.8 C
Skopje
Friday, August 19, 2022

Албански новинар му подари речник на албански јазик на Вучиќ

Најчитани вести

Cрпскиот претседател, Александар Вучиќ доби подарок – речник на албански јазик од дописникот на албанската телевизија „Клан“, Идриз Сефери.

„На Неговата екселенција претседателот Александар Вучиќ, мојот личен речник за подобро разбирање во иднина отколку во минатото“, пишува во посветата на речникот подари за време на интервјуто што го водеше со Вучиќ за телевизијата „Клан“.

Вучиќ ја објави фотографија со посветата и врачувањето на речникот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com