17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Албанскиот претседател го обвини Рама дека нема план за вакцинација

Најчитани вести

Aлбанскиот претседател Илир Мета ја обвини владата на Еди Рама дека нема план за вакцинирање на населението.

Мета рече дека со тоа се ризикува катастрофа во земјата.

„Без јасен и безбедносен план за набавка на вакцини, државата ризикува катастрофа по животот и здравјето на граѓаните“, изјави Мета на прес-конференција, пренесува порталот „Егзит“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com