9.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

АЛБАНЕЦ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА Ахмети го најави новиот предизвик

Најчитани вести

Ахмети на митинг во Чаир им порача на граѓаните да гласаат за актуелниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов.  Според него, тој навистина вредно работел и заслужува нов мандат.

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети од партиски митинг во Чаир најави уривање на нова пречка.

После министер за одбрана Албанец, после министер за надворешни работи Албанец, после претседател на Собрание Албанец, на следните парламентарни избори последните 100 дена влегуваме со премиер Албанец. Наредно е претседател на држава да биде Албанец – истакна Ахмети.

Тој на митинг им порача на граѓаните да гласаат за актуелниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов.  Според него, тој навистина вредно работел и заслужува нов мандат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com