1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Албанецот Манај постигна хет-трик за Барселона

Најчитани вести

Барселона победи со 4-0, а три од головите ги постигна албанскиот напаѓач Рој Манај.

Тој доби шанса аво второто полувреме и максимално ја искористи. Постигна три погодоци и го привлече вниманието на себе.

24-годишниот играч во Барселона пристигна во 2000 година, главно играше за Б тимот, а пред неколку денови беше ставен на продажба.

Но, можеби овој хет-трик ќе го предомисли раководствто на Барселона и Куман посериозно ќе смета на Манај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести