Home » Акција на Тигрите во Штип: Уапсен криминалец кој избегал од затвор

Акција на Тигрите во Штип: Уапсен криминалец кој избегал од затвор

by Журнал.мк

На 09.02.2022 во 19.25 часот на ул.„Черења“ во Штип, полициски службеници од Оперативен тим потраги во содејство со Специјална антитерористичка единица „Тигар” го лишиле од слобода Е.М.(32) од Штип.

Тој бил баран по Централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор Штип заради бегство од установата. Тој e осуден на вкупна казна затвор од 12 години и пет месеци за повеќе сторени кривични дела, а имал за доиздржување уште пет години и два месеца.

Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Затвор Штип за издржување на казната.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More