Home » Акција на „Спорт лајф“: Секоја недела „„До 50 шанси за 100.000 денари“

Акција на „Спорт лајф“: Секоја недела „„До 50 шанси за 100.000 денари“

by Журнал.мк

Во „Спорт лајф“ стартуваше акцијата за најмногу погодени натпревари на тикет: „До 50 шанси за 100.000 денари“. Акцијата ќе трае од 31.јануари до 27.февруари оваа година, и ќе се одвива низ четири неделни етапи, од понеделник до недела. Во тој период, во секоја одделна етапа, „Спорт лајф“, ќе доделува вредни подароци за првите тројца играчи со најголем број погодени натпревари на еден тикет, независно дали е тикетот добитен или недобитен.

За најуспешните играчи обезбедни се:
– по 100 000 денари за прворангираните во секоја етапа;
– месечно обложување со вредносни ваучери од 100 денари за секој ден, за второрангираните од секоја етапа и
– месечно обложување со дневни вредносни ваучери од 50 денари за треторангираните играчи.

Минималната уплата на тикет е 20 денари, додека на еден тикет може да се одиграат и до 50 натпревари, со минимален коефициент од 1,30. Акциската понуда важи само за несистемските тикети, односно за тикетите со една комбинација уплатени со приложување на СЛ клуб картичката, а ги опфаќа и тикетите од понудата за обложување во живо, микс тикетите и тикетите со натпревари од Супер тип понудата.

Сите информации во врска со овој натпревар, како и тековната ранг листа можете да ги дознаете ТУКА.

Со зачленувањето во СЛ клубот играчите na Sport Life се здобиваат со екслузивно право да учестуваат во оваа и голем број други акции и натпревари како што се Типстер на месецот, Sport Life Мени, како и да освојуваат поени за вредни подароци од СЛ маркетот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More