18.8 C
Skopje
Saturday, July 24, 2021

Акциска контрола на СВР Охрид, казнети 2 возачи во Охрид управувале возила под дејство на алкохол

Најчитани вести

Охрид, 8. март 2021 (ОХРИДПРЕС) – На 7-ми и 8-ми март 2021 година, во времето од 20:00 до 02:00 часот, на подрачјето на СВР Охрид, спроведена е акциска контрола кон возачи што управуваат патнички и други возила под дејство на алкохол.

– Притоа, кај 11 возачи утврдено е дека управуваат автомобил по ддејство на алкохол (Охрид 2, Струга 5, Кичево 3 и Дебар 1). Тие веднаш се исклучени од сообраќај, одземени им се сообраќајните документи и се соодветно санкционирани, информираат од СВР Охрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести