23.8 C
Skopje
Saturday, June 25, 2022

Активисти на бугарската партија ВМРО,протестираа пред домот на Борисов

Најчитани вести

Активисти на бугарската партија ВМРО предводени од европратеникот Ангел Џамбаски синоќа се собраа на протест пред домот на поранешниот премиер и лидер на ГЕРБ,

Бојко Борисов, за да го искажат револтот зошто тој го поддржа францускиот предлог за решавање на спорот и почеток на преговорите на ЕУ со Македонија, јави БНТ.

Демонстрантите од доскорешниот коалициски партнер на Борисов, пред неговиот дом носеа транспарент „Не ја предавајте Македонија“ и скандираа: „и порано и сега, Македонија е бугарска“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com