17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023

Актерот чека второ дете со 34 години помладата сопруга

Најчитани вести

Актерот Ричард Гир во февруари оваа година доби син со 34 години помладата сопруга Алехандра Силва.
Парот со голема разлика во годините која очигледно ме им пречи, наскоро ќе го добијат и второто дете. Имено Алехандра е повторно бремена и тоа само неколку месеци по раѓањето на синчето.

Иако се уште не стигнала службена потврда на среќните вести, магазинот „Hola“ телефонски ја добиле Алехандра, но таа не сакала да ги потврди гласините, ноту да ги демантира.

Наводно, Алехандра е во третиот месец од бременоста, а бебето се очекува на пролет.

За потсетување, Гир и Алехандра се венчаа во 2018 година, по четиригодишна врска, со што таа му стана трета сопруга. Алехандра исто така има еден брак зад себе и го има 6-годишниот син Алберт.

Најнови вести