Home » Актерката открила дека нејзините деца немаат пристап на интернет, па предизвикала бурна расправа

Актерката открила дека нејзините деца немаат пристап на интернет, па предизвикала бурна расправа

by Lina Muslija

Американската актерка Ева Мендез неодамна на својот профил на “Instagram” објавила видео кое во кратко време станало вирално и предизвикало бурна расправа на социјалните мрежи. Имено, познатата актерка и партнерка на Рајан Гослинг објавила видео на кое одмавнува со главата и рацете во знак на неодобрување, а се однесува на забраната за користење на интернет и социјални мрежи за нејзините деца.

„Кои моите деца ме прашуваат дали се доволно возрасни да користат интернет, социјални мрежи или било што друго што бара “Wi-Fi”“, напишала ви описот на објавата која ја ги поделиле мислењата на родителите. И додека едни се согласиле со неа, тврдејќи дека социјалните мрежи не се место за деца и тинејџери, други и кажале дека претерува.

„Колку и да се социјалните мрежи штетни, не можеме на своите деца засекогаш да им ги забрануваме. Сите ние ги користиме. Треба да им објасниме што смеат, а што не смеат да прават на нив, тоа е многу подобра опција бидејќи порано или подоцна ќе ги имаат“, напишала една мајка.

„Живееме во доба на интернет па на крајот сите деца треба да пристапат на интернет, за жал“, порачал друг коментатор, а актерката подготвено му одговорила.

„Да, тоа е вистина, но во нашата куќа децата немаат пристап до интернет. Премногу е опасно. Исто како што на децата не им е дозволено да пијат, да гласаат или да добијат возачка дозвола, така за мене интернетот влегува во таа категорија. Посебно социјалните мрежи“, додала Мендез која со 42-годишниот Рајан Гослинг има две ќерки, осумгодишната Есмералда Амада и седумгодишната Амада Ли.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More