14.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021

Актерката која се прослави со „Хари Потер“ се повлекува од светот на глумата: Ема Вотсон ја замрзна кариерата

Најчитани вести

Познатата британска актерка Ема Вотсон се повлекува од светот на глумата, пренесуваат странските медиуми. Ѕвездата од филмовите за Хари Потер веќе некое време не прифаќа понуди за улоги, а до јануари 2021 година помина извесно време на Ибица, Шпанија, со својот вереник Лео Робинтон.

Сепак, таа сега се врати во Америка, но сè уште живее целосно затскриено и е изолирана од филмската индустрија во која помина толку години. Како што изјави нејзиниот портпарол, „кариерата на Ема Вотсон во моментов е замрзната“, но тој не ја прецизираше причината.

Факт е дека Ема уште минатата година се пожали дека жали поради тоа што животот не е целосен на возраст од 30 години, бидејќи нема дом, семејство, деца… и дека прави понатамошни планови за живот.

Покрај франшизата од милијарда долари како што е „Хари Потер“, Ема глумеше и во филмовите „Убавицата и Beверот“ и „Мали жени“. Таа е исто така многу успешна во моделингот – таа е заштитно лице е на познати модни куќи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com