27.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Актерите кои прават по 1 милион долари од само една епизода во серија

Најчитани вести

Во последните неколку години, забележителен е растот на популарноста на сериите низ светот. Тие денеска заработуваат толку многу пари што се рамо до рамо со најдобрите светски филмови. Кога за најпознатите холивудски имиња е престиж да бидат дел од некое големо филмско остварување, денеска истото важи и за сериите.

Голем број од актерите повеќе се одлучуваат да глумат во серија, бидејќи како што кажавме популарноста е огромна, а заработката исто така. Еве кои актери заработуваат по 1 милион долари од само една епизода во сериите.

На оваа листа се најде познатиот комичар Стив Карел кој ќе заработува 1 милион долари по епизода во серијата “Space Force” (Netflix) која сеуште се очекува да излезе.

steve carell

Потоа следува и актерот Џеф Бриџес кој во серијата “The Old Man” (FX/Hulu) ќе заработуав исто така 1 милион долари по епизода.

Jeff Bridges The Giver

Како лидер на оваа листа е легендарниот Харисон Форд кој во серијата “The Staircase” ќе заработува 1,2 милиони долари по епизода.

harrison ford

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com