7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Акропол затворен неколку часа поради горештините

Најчитани вести

Археолошкиот локалитет Акропол, денеска и утре, ќе биде затворен од 13 до 17 часот, поради најавените високи температури, соопшти надлежната служба од Министерството за култура на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчката национална метеоролошка служба денес и утре температурата ќе достигне до 40 степени во одредени делови на земјата, а во Атина до 39 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести