5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Ако паметните телефони беа автомобили, ова ќе беше M3 Competition: IQOO 9 Pro!

Најчитани вести

IQOO и BMW ги претставија новите смартфони 9 и 9 Pro, а она што возбудува се M линиите преку целото куќиште

Производителите на автомобили и производителите на часовници постојано се здружуваат за да произведат скапи часовници, па оттука не е воопшто чудно да се види паметен телефон со автомобилска тематика. IQOO и BMW тоа го направиле со новите смартфони 9 и 9 Pro, а она што возбудува се M лентите преку целото куќиште.

Моделот 9 Pro во тој случај би бил еден вид Competition модел стандардниот M3. Добивате процесор Snapdragon 8 Gen 1, до 12 GB RAM и батерија од 4700 mAh што може да се полни на 120 W преку вклучен полнач, што значи дека може да се наполни до 100 проценти за 19 минути.

OLED дисплејот од 1440p има димензии мери 172 mm и има технологија од 120 Hz за мазна графика, додека за фотографиите се грижи широк објектив од 50 мегапиксели, портрет камера од 16 мегапиксели и обична камера од 50 мегапиксели со тркало за лизгање.

Моделот IQOO 9 Pro, кој може да го видите на фотографиите, со 8 GB RAM и 256 GB простор чини 870 долари (5.843 долари) во Индија, додека верзијата со 12 GB чини 940 долари (6.313 долари). Стандардниот 9 чини 580 долари (3.895 долари) за основниот модел со 8 GB RAM и 128 GB простор. Моделот со 12 GB RAM и 256 GB меморија чини 630 долари (4.231 долари).

Двата модели се напојуваат со софтвер Funtouch OS 12 базиран на Android од матичната компанија на IQOO Vivo, но обичниот 9 добива помал екран (167 mm), помала батерија (4350 mAh) и послаба камера. Сè уште имате можност за полнење 120 W, но нема опција за безжично полнење.

А ако белата боја со М пруги е премногу светла за вас, опција е и куќиштето во карбон стил, кое компанијата го нарекува „Dark Cruise“. Новите смартфони ќе бидат достапни во Индија од март, но останува непознато дали љубителите на BMW ќе можат да стигнат до телефонот и на други пазари оваа година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com