24.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Аки ќе биде погребан во Загреб откако ќе се знае причината за смртта

Најчитани вести

Иако последните години живееше во Словенија со својата невенчана сопруга Барбара, Аки Рахимовски ќе биде погребан во Загреб.  Како што објави „Вечерњи“  погребот ќе биде кон крајот на следната неделата затоа што ситуацијата со коронавирусот дополнително ги комплицира работите. Официјалната причина за смртта на Аки ќе биде позната дури по обдукцијата

Аки пред неколку дена беше опериран и му биле вградени четири стента во една загрепска клиника. Сите околу него верувале дека ова е крајот на сериозните здравствени проблеми.

Тој се вратил во Словенија, кеде почина вчера во Ново Место.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com