21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Академик Ќулавкова: Георгиевски во одбрана на бугарскиот културен и државен хегемонизам

Најчитани вести

Бившите премиери и министри на Република Македонија, кои даваат предлози за решавање на македонско-бугарскиот спор и при тоа го бранат бугарскиот културен и државен хегемонизам се срам и зло не само за Македонците, туку и за целиот цивилизиран свет, реагираше академик Катица Ќулавкова на својот фејсбук-профил.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com