-0.2 C
Skopje
Thursday, January 27, 2022

Азар е најдобриот фудбалер во историјата на белгиската репрезентација во изборот на навивачите

Најчитани вести

Играчот за врска на Реал Мадрид, Еден Азар, од навивачите е прогласен за најдобар фудбалер во историјата на белгиската репрезентација, соопшти прес-службата на тамошната фудбалска асоцијација.

Гласањето се одвиваше меѓу навивачите во период од 16 декември до 10 јануари.

Азар освои 10,6 проценти од гласовите.

Второто место го зазеде дефанзивецот Винсент Компани (9,4), додека трет беше играчот за врска Кевин де Брујн (9,1%).

Триесетгодишниот Азар досега има одиграно 106 натпревари за белгискиот националниот тим, на кои постигна 32 погодоци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com