Home » АЕК го чека пекол во Загреб, долга колона за билет пред „Максимир“ (Фото)

АЕК го чека пекол во Загреб, долга колона за билет пред „Максимир“ (Фото)

by Lina Muslija

Голем интерес владее во Загреб за натпреварот помеѓу Динамо и АЕК. Двете екипи утре ќе го одиграат првиот натпревар од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите, но во Загреб „врие“ и поради инцидентите во Атина, во кои загина навивач на АЕК, а околу 100-тина навивачи на загребската екипа се во грчките затвори.

Билетите беа пуштени во продажба денес и веднаш се направи долга колона за купување билет за дуелот на „Максимир“.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More