7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Адријан Гаџа „заплива“ во други води : Познатиот пејач има нов бизнис!

Најчитани вести

Познатиот пејач Адријан Гаџа од неодамна стана сопственик на еден од најдобрите ресторани во нашиот главен град, поточно во населбата Чаир.

Се разбира, тој нема да ја запостави својата музичка кариера, но ќе се посвети и во работењето на ресторанот.

– Решивме со моето семејство да отвориме ресторан во кој ќе има вкусна храна, пријатна атмосфера и супер услуга. Пред неколку дена беше отварањето и си поминавме супер. Јас и покрај ова ќе си продолжам да си работам на мојата кариера, веќе имам подготвено неколку песни и само чекам вистинско време да бидат пуштени во етер – ни изјави Гаџа./slobodenpecat.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести