-0.2 C
Skopje
Sunday, December 5, 2021

Адидас и Реал Мадрид го открија дресот за следната сезона

Најчитани вести

Години наназар, Адидас е главниот спонзор на тимот на Реал Мадрид кога станува збор за изгледот односно опремата.

Германскиот гигант и Кралскиот клуб, соработуваат одлично двете страни се презадоволни и нема најави дека ќе има прекин на врската.

За следната сезона, двата табора се одлучија дизајнот на новиот дрес да биде малку поинаков, и да вметнат детали кои досега ги немало. Како на пример, портокаловата боја која досега ја немало во опремата на Реал, а која ќе биде присатна на дресот за следната сезона.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com