26.8 C
Skopje
Wednesday, June 16, 2021

Адеми се повреди, првите прогнози не се добри

Најчитани вести

Тренерот на Динамо Загреб, Дамир Крзнар вели дека треба да се почекаат резултатите за да се види за каква повреда станува збор, но првите прогнози не се добри.

На вчерашниот натпревар против Локомотива, Адеми го напушти теренот во 58. минута поради повреда на стапалото.

„Адеми има оток на стопалото, треба да се почекаат снимките, но првите прогнози не се воопшто добри“, изјави тренерот Крзнар.

Адеми речиси сигурно ќе го пропушти реваншот против Виљареал, а ако се работи за сршеница ќе биде неизвесен неговиот настап за Европското првенство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести