Home » Адеми и Ристовски во тимот на сезоната во првенството на Хрватска

Адеми и Ристовски во тимот на сезоната во првенството на Хрватска

by Журнал.мк

Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски добија место во идеалниот состав во првенството на Хрватска за изминатата сезона. Според гласовите на играчите и на тренерите, во изборот на Хрватскиот фудбалски сојуз, двајцата играчи на Динамо Загреб се наоѓаат во „дрим – тимот“.

Во најдобрите 11 се наоѓаат: Ливаковиќ (Динамо), Ристовски (Динамо), Шутало (Динамо), Елез (Хајдук), Бочкај (Динамо/Осијек), Павичиќ (Ријека), Кровиновиќ (Хајдук), Адеми, (Динамо), Оршиќ (Динамо), Дрмиќ (Ријека), Ливаја (Хајдук).

За најдобар фудбалер во Хрватска за сезоната 2021/22 е избран Марко Ливаја од Хајдук.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More