7.8 C
Skopje
Monday, December 6, 2021

Адеми закрепна од повредата, подготвен за реваншот со Виљареал

Најчитани вести

Македонскиот фудбалски репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми, ќе му помогне на својот тим на во реванш четвртфиналниот натпревар против Виљареал во Лига Европа, откако закрепна од повредата на ногата, соопшти негвоиот клуб спроти утрешниот меч во Шпанија во кој хрватскиот првак влегува со негатива од 0:1.

– Адеми е здрав, расположен и подготвен, изјави вечерва тренерот на Динамо, Дамир Крзнар.

Настапот на Адеми беше доведен во прашање по повредата на првенствениот натпревар против Локомотива, но македонскиот репрезентативец денеска без проблеми го одработи последниот тренинг пред реваншот против Виљареал.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com