4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

Адел ослабе 10 килограми со пилатес

Најчитани вести

Британската пејачка Адел ослабе 10 килограми со вежбање пилатес. Таа во јуни откри дека почнала да вежба, но не за да слабее, туку заради своето здравје, за полесно да ја издржи турнејата на која тргнува наскоро.

Ослабната Адел беше гостинка на забавата за 33. роденден на пејачот Дрејк, па светските медиуми објавија нејзини слики од журката со коментар дека е непрепознатлива.

Во моментов Адел (31) снима песни за својот нов албум и му е целосно посветена на својот син, велат извори блиски на пејачката.

Текстот Адел ослабе 10 килограми со пилатес е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести