30.8 C
Skopje
Tuesday, July 27, 2021

Адел наводно има ново момче, веќе се шушка за кој станува збор!

Најчитани вести

Пејачката Адел неодамна официјално се разведе од поранешниот сопруг Симон Конечки, а сега веќе има нова љубов во животот.

Пред две години, Адел и Симон објавија дека нивниот брак пропаднал. Адел, во меѓувреме, ја измени оваа линија, но работеше и на нејзиниот љубовен живот. Минатата година таа се зближи со мистериозен пријател од детството и разви романса.

Адел сè уште не проговорила за новиот маж во нејзиниот живот, но извори блиски до магазинот „Closer“ велат дека парот нема ништо против во иднина да има деца.

„Адел е воодушевена и, иако сака да го чува неговиот идентитет во тајност, не ја крие својата новооткриена среќа од семејството и пријателите“, рече пријател на пејачката.

Романсата се случи, велат пријателите, неочекувано кога Адел се врати во семејната куќа во Лондон минатата година.

„Со оглед на тоа што тие веќе ги имаа основите на пријателството, работите напредуваа брзо и двајцата се среќни“, додава изворот.

Адел и нејзиниот поранешен сопруг Симон го имаат осумгодишниот син Ангел.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести