Home » Агмам груп во Албанија е новата компанија на групацијата Малиќи

Агмам груп во Албанија е новата компанија на групацијата Малиќи

by Журнал.мк

Малиќи груп неодамна ја отвори својата нова компанија во Албанија, Агмам Груп, чија основна дејност е увоз и дистрибуција на добра меѓу кои и едни од најпознатите светски брендови на алкохолни пијалаци како Johnnie Walker, Gordon’s, Smirnoff, Tanqueray, Baileys, Guinness и Captain Morgan.

– Отворањето на нов пазар значи чекор повеќе од тоа што сега го работиме. Убедени сме дека новоотворената компанија  Агмам груп во Албанија која ќе се занимава со увоз и дистрибуција на разни производи, меѓу другото ја има и привилегијата да продолжи успешно да работи на промоција и продажба на брендовите на Diageo исто како тоа што го прават Гемак во Македонија и Гекос во Косово, вели Душан Марковиќ, корпоративен маркетинг и ПР директор во Малиќи групацијата. Тој додава дека ова проширување на операциите со овој реномиран партнер во регионот е воедно и потврда за растот и успехот на Гемак со кој соработката започна пред речиси 30-тина години.

Сите овие компании Гемак, Гекос и Агмам груп, работат под капата на Малиќи Груп, согласно стратегијата и целите на групацијата за проширување и работење на балканските пазари.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More