6 C
Skopje
Monday, March 8, 2021

Се користи во Русија илјадници години: Коренот Чичак е најефикасен во спречувањето на НАЈОПАСНИТЕ БОЛЕСТИ (РЕЦЕПТ)

0
Коренот Чичак, едно од најчестите растенија на плевелите, заедно со младите пупки и стеблата содржат...

Убедени сте дека ТЕЧНИОТ САПУН е подобар од обичниот, а е извор на ИНФЕКЦИИ: Миењето на рацете го загрозува вашето здравје!

0
Миењето на рацете е многу важен фактор за одржување на здравјето и спречување на ширење...

Германски виролог: Периодот меѓу двете вакцини е многу опасен

0
Главниот виролог на универзитетската клиника Хајделберг, Ханс-Георг Кројслих предупредува на опасност од создавање нови мутации...

Зошто е речиси невозможно да се заразите со коронавирус на отворено?

0
Аеросолите, ситни честички што лебдат во воздухот, се главниот виновник за пренесување на коронавирусот. Според...

Короната може да направи обилни крварења во стомакот, докторите да не ги потценуваат овие симптоми, бара лекарската комора

0
Пациенти кои имаат инфекција со SARS-CoV-2 вирусот може да развијат сериозни компликации на гастроинтестиналниот систем...

Доколку се двоумите, оваа информација може да ви помогне да одлучите: Еве кои вакцини се НАЈПОПУЛАРНИ

0
Се повеќе граѓани се одлучуваат да се вакцинираат против коранавирусот Руската вакцина против Корона вирусот „Спутник...

ВЕЧНА ДИЛЕМА: Дали е навистина здраво да се елиминира месото од исхраната? Резултатите од научните истражувања ќе ве изненадат!

0
Вегетаријанството е движење, начин на живот, како и начин на јадење што го практикуваат милиони...

Нутриционистите тврдат: Поздраво е да се јаде пица за појадок отколку житарки

0
Имаме добра вест за сите оние кои не можат да одолеат на останатата пица наутро...

Антивирусен рецепт: Што да додадете во храната за да биде поздрава

0
Со додавање на одредени биолошки активни компоненти во исхраната, може да се спречат некои вирусни...

Јапонски научници утврдија дека коронавирусот може да се пренесе и со разговор

0
Најновото истражување на универзитетите Аојама Гакуни и Јамано во Токио донесува повеќе информации за тоа...

Најголемата заблуда за целулитот и што сè влијае на неговата појава!

0
Целулитот не е предизвикан само од дебелеење. Неговата појава зависи од голем број фактори како...

Оваа храна не смеете да ја пропуштите во март: Список на сезонска храна на која нема да и одолеете!

0
Ние сме сè поблиску до првите денови на пролетта, а со сончеви денови, нашите оброци...

Истражување: И една доза вакцина ја намалува хоспитализацијата

0
И една доза вакцина од Pfizer/BioNTech или AstraZeneca помага да се спречи развој на потешки форми...

Најопасните мутации на коронавирусот и нивните симптоми

0
Мутациите се нормална низа во животниот циклус на вирусот и сите негови нови соеви не...

Научници од германскиот универзитет: Една состојка на лути пиперки може да ги уништи клетките на ракот

0
Конзумирање на сурови пиперки или како состојки во сосови и салати може да делува превентивно...

Научници изумија радарска технологија што може да предвиди мозочен или срцев удар

0
Научници од Хамбург можат да откријат знаци за мозочен или срцев удар во рана фаза...

Направен е вештачки мозок кој се развива како човек!

0
Истражувачи од Лос Анџелес спроведоа широка генетска анализа на таканаречените „органоиди“, што им овозможи да...

Додатоци на протеински шејкови кои ќе го забрзаат топењето на масните наслаги

0
Понекогаш слабеењето може да изгледа како невозможна мисија, но додавањето на протеински смути во вашата...

6 начини да бидете секогаш сити: Нутриционист открива трикови за тоа како да не чувствувате глад!

0
Чувството на глад произлегува од многу различни стимуланси. Ова значи дека постојат неколку работи со...

СЗО: Светот нема да се ослободи од коронавирусот до крајот на годината

0
Светската здравствена организација (СЗО) предупреди дека е нереално да се мисли дека светот ќе се...