18.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Автомобил удри во три малолетнички во Чаир

Најчитани вести

Скопје, 19 декември- Три малолетнички со повреди биле пренесени во болница откако во нив удрил автомобил во скопски Чаир. Несреќата се случила утринава околу 11 часот на улица Христијан Тодоровски Карпош.

Според првичните информации, во девојчињата удрил автомобил „пасат“ со скопски таблички. Трите малолетнички се пренесени во клиничкиот центар „Мајка Тереза“.

Полицијата сè уште врши увид на местото на несреќата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com