14.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Автомобил удри во оградата на руската амбасада во Букурешт – возачот изгоре зад воланот

Најчитани вести

Возило утрово удрило во оградата на руската амбасада во романскиот главен град Букурешт.

Во извештајот на државното радио на Романија се наведува дека инцидентот се случил утринава околу 06.30 часот, дека автомобилот се запалил откако удрил во оградата на руското дипломатско претставништво и дека возачот починал на лице место.

Снимките кои кружат на социјалните мрежи покажуваат автомобил во пламен на самиот влез во дворот на амбасадата.

На улицата каде што се наоѓа руската амбасада сообраќајот се одвива отежнато додека припадниците на полицијата ги утврдуваат околностите на инцидентот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com