8.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Автомобил удрил во жена пешак и побегнал

Најчитани вести

Седумдесет и деветгодишна жена е тешко повредена кога во неа удрил автомобил на улицата „Васил Ѓоргов“ во Велес.

Според информациите, несреќата се случила вчера попладне, а автомобилот побегнал по настанот.

Во несреќата А.А. се здобила со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница Велес. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com