-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Автомобил излета од пат, возачот тешко повреден

Најчитани вести

Куманово, 4 ноември- Ј.Д.(19) од с.Алашевце, општина Липково е тешко повреден откако вчера кај Слупчане управувајќи „фолксваген голф“ излетал од патот и се превртел.

„Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош“, информираат од полицијата.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести