21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Автомобил излета од патот кај Кичево, тројца повредени

Најчитани вести

Кичево, 19 декември- Вчеравечер во 20.20 часот на магистралниот пат Охрид – Кичево, во близина на с.Врбјани, патничко возило „опел синтра“, со струшки регистарски ознаки, управувано од А.С.(24) од Струга, излетало надвор од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле двајца сопатници Е.З.(53) и А.З.(29), двајцата од Струга, а со телесни повреди се здобила А.С., по што биле пренесени во болницата „Свети Еразмо“ – Охрид за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com