-10.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Автомобил влета во втор спрат од зграда, двајца загинати (ВИДЕО)

Најчитани вести

Две лица загинаа кога автомобил кабриолет се забил во зграда во Њу Џерси.

До несреќата дошло околу 6.30 часот наутро кога возилото ја изгубило контролата, удрило во насип и од него се забило во вториот спрат на зградата, пренесува АП.

Во возилото во кое се нашле двајца момчиња на возраст од 22 и 23 години, загинале на лице место.

Во зградата во која автомобилот удрил се наоѓаат Советодавна служба и компанија за продажба и издавање на недвижности.

Во моментот на несреќата немало никој во зградата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести