32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Автобус слета од патот во Турција, повредени 25 туристи

Најчитани вести

Најмалку 25 лица беа повредени во Анталија кога автобус со туристи од Полска, Русија и Норвешка слета од патот и се преврте.

Несреќата се случила во близина на Кемер во Анталија, а повредените патници биле префрлени во болниците во Кемер и во блискиот град Кумула, според „Анадолија“.

Приватната агенција ДХА објави дека повеќето од повредените биле од Полска и дека двајца се во лоша состојба.

Се наведува дека возачот ја загубил контролата над автобусот, иако причината за несреќата сè уште не е позната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com