19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Автобус се преврте во река, загинаа 17 патници

Најчитани вести

Најмалку 17 лица, меѓу кои и седум деца, загинаа кога автобус излета од патот и се преврте во река во Непал, соопштија светските агенции.

Автобусот преполн со патници, коишто се враќаа од еден фестивал, од засега непознати причини се излизгал од коловозот и се превртел во реката.

Бидејќи во Непал возачите собираат патници и надвор од автобуската станица, властите не знаат кој е точниот број на патници во автобусот во моментот на несреќата.

Возачот на автобусот е со тешки телесни повреди.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com