14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Автобус полн со бегалци од Украина се преврте во Полска

Најчитани вести

Автобус полн со бегалци од Украина се превртел рано утринава на место недалеку од Лублин. Локалните медиуми јавуваат дека најмалку четири деца се повредени и тие итно се пренесени во болница.

-Автобусот одел во правец на Варшава кога наеднаш излетал од патот во ендек и се превртел – соопшти локалната полиција.

Во автобусот имало 73 лица, меѓу кои и двајца возачи.

Најмалку пет патници се пренесени во болница.

– Направен е алкотест на возачот и немал алкохол во крвта – соопштија од полицијата.

Да потсетиме, околу половина милион луѓе побегнаа од Украина во Полска во последните осум дена.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com