-7.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Автобус падна во клисура длабока 200 метри, над 20 загинати

Најчитани вести

Најмалку 21 човек загина, а 12 се повредени кога патнички автобус падна во клисура во централна Боливија.

Ова го објави претседателот на Боливија, Луис Арсе, на својот профил на Твитер и изрази сочувство до семејствата на жртвите.

Автобусот се движел кон градот Килјаколjо кога излетал во клисура длабока 200 метри, пишува ТAСС.

Според возачот, кој е моментално хоспитализиран, тој изгубил контрола над возилото кога нагло закочил за да избегне судир со друго возило што доцна го забележал поради прашина на патот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com