16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Автобус излетал од пат во Австрија, повредени се 24 патници

Најчитани вести

Автобус со 32 патници излетал од патот во текот на ноќта кај Бад Митерндорф во провинцијата Штаерска, а во несреќата се повредени 24 лица.

Четири лица се тешко повредени, а 20 се полесно повредени, соопшти полицијата.

Автобусот превезувал патници до езерото Грундљзе, кога од се уште неразјаснети причини излетал од патот.

Автобусот застанал веднаш до езерото, а сите патници успеале да се симнат од автобусот.

Двајца тешко повредени со хеликоптер се префрлени во блиските болници, две со брза помош, а другите 20 полесно повредени се пренесени во околните клиники,пренесе Новости.рс.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com