14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Автобус влечел жена десетици метри, таа починала

Најчитани вести

Жена на возраст од околу 70 години починала откако автобус од приградскиот сообраќај ја влечел неколку десетици метри.

Инцидентот се случил во Србија, во Бор, а жената излегувала од автобусот, но подвижините врати ѝ ја фатиле јакната, па возачот не забележувајќи продолжил да вози.

Жената со тешки повреди префрлена е во болница, каде починала. Возачот на автобусот е приведен и одреден му е 49 часа притвор.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com